Wracamy do formy, czyli suplementy po dłuższej przerwie

Regularność treningów to jeden z niezbędnych aspektów wysokiej formy, siły i rzeźby mięśni. Po dłuższej przerwie nie jest łatwo wdrożyć się ponownie w rytm ćwiczeń. Warto zastosować kilka delikatnych suplementów, aby na nowo cieszyć się stuprocentową sprawnością.
Na pierwszy rzut nie zaszkodzi sięgnąć po kolagen, chondroitynę, witaminę C, które ochronią nasze stawy przed wzmożonym wysiłkiem. Wakacje od ćwiczeń mogły spowodować znieruchomienie stawów i ograniczenie mazi. Uraz kostny może spowodować jeszcze dłuższą przerwę, dlatego warto o tym pomyśleć na zapas. Drugi suplement, który warto wdrożyć, to BCAA – aminokwasy rozgałęzione w postaci waliny, leucyny i izoleucyny. Mają działanie odbudowujące i regenerujące. Wpływają na siłę mięśni i skuteczność treningów.
Nie zapominajmy o witaminach i mikroelementach. Mogą być dostarczane naszemu organizmowi w postaci naturalnej – warzyw, owoców, soków, bądź w postaci suplementów. Najlepiej połączyć jedną i drugą formę. Stosowana dieta powinna być pełna kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6 oraz węglowodanów.

Previous post Różnice między suplementami a lekarstwami
Next post Po co noworodkom suplementy?