Stosowanie środków uzupełniających dietę jest bardzo powszechne, a dodatkowo kojarzą się z lekarstwami więc wydaje się, że ich stosowanie uleczy nasze dolegliwości. Suplementy i lekarstwa to jednak nie jest to samo.
Podstawowa różnica między tymi substancjami to ich przeznaczenie. Lekarstwa mają na celu zapobieganie i leczenie różnego rodzaju chorób, a suplementy to środki spożywcze, których zadaniem jest uzupełnianie naszej codziennej diety. Informacja o tym czy mamy do czynienia z lekiem czy suplementem zawsze podana jest na opakowaniu produktu, więc warto uważnie czytać opisy wyrobów.
Wiele lekarstw można kupić jedynie w aptece na receptę. Z kolei suplementy są powszechnie dostępne zarówno w aptekach jak i w zwyczajnych sklepach, supermarketach, a nawet na stacjach benzynowych. Pamiętajmy także o tym, że suplementy, w odróżnieniu od leków, w swoim składzie mogą zawierać wyłącznie składniki mineralne, witaminy oraz naturalne substancje występujące w pożywieniu. Bez względu na te różnice oba rodzaje produktów powinny mieć na celu nasze zdrowie.

Previous post Suplementy ograniczające łaknienie
Next post Wracamy do formy, czyli suplementy po dłuższej przerwie