Serce to jeden z najważniejszych organów ludzkiego organizmu. Zwykle o tym, że jest coś z nim nie tak, jak powinno, dowiadujemy się kiedy już zachorujemy, dlatego tak ważna jest profilaktyka wspierająca prawidłową pracę serca i zapobiegająca późniejszym problemom.
Aby zadbać o serce należy stosować dietę bogatą w warzywa i owoce, ograniczyć jedzenie tłuszczów zwierzęcych oraz rzucić palenie. Bardzo ważne jest również wykonywanie ćwiczeń relaksacyjnych pomagających radzić sobie ze stresem oraz bycie aktywnym fizycznie. Warto także zainwestować w odpowiednie suplementy diety. W sprzedaży znajdziemy szeroką ofertę preparatów, które działają wspomagająco i ochronnie na serce. Zawierają one pierwiastki i witaminy usprawniające pracę tego organu tj. potas, witamina E czy koenzym Q
Jeżeli jednak bierzemy jakieś leki, należy skonsultować się z lekarzem, bowiem suplementy mogą wchodzić w interakcje z naszymi lekarstwami. Dla przykładu zawarty w suplementach magnez osłabia działanie niektórych leków stosowanych przy nadciśnieniu.

Previous post Dla kogo odżywki i suplementy?
Next post Kiedy powinniśmy sięgać po suplementy