Sportowcy sięgają po suplementy p oto, aby poprawić wydolność organizmu oraz przyspieszyć przyrost mięśni. Tymczasem wskazuje się na grupę produktów, które pomagają opanować stres przed zawodami czy poprawić koncentrację. Warto poznać je nieco bliżej.
GABA
Pod tym tajemniczym skrótem kryje się kwas gamma aminomasłowy. Jest to jeden z neuroprzekaźników, które stymulują pracę mózgu. W przypadku wielu osób wykazuje on działanie uspokajające. Pomaga zasnąć i uspokoić się. W przypadku sportowców znaczenie ma również fakt, że zwiększa on produkcję somatotropiny, która cechuje się działaniem anabolicznym.
Acetylo L – karnityna
Nie tylko korzystnie wpływa na pracę mózgu, ale również wspiera funkcjonowanie serca. W przypadku mężczyzn suplement ten wpływa na zwiększenie wydzielania testosteronu. Dzięki temu dochodzi również do szybszego budowania masy mięśniowej. Suplement ten nie jest zakazany i stosować bez obaw mogą go nawet ci, którzy biorą udział w zawodach sportowych. Jego zażywanie jest również bezpieczne dla organizmu.

Previous post NIECODZIENNY SUPLEMENT – KAKAO
Next post Bezpieczne stosowanie suplementów